Penzion Moravany u Kyjova

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Autor: Ing. arch. Martin Štěpánek PhD., Ing. arch. Tereza Ježková

Generální dodavatel: Hutchhouse

Místo: Moravany u Kyjova

Projekt: 01/2020

Realizace: 01/2021

Program: ubytování

Velikost: 450 m2

Status: v realizaci

Objekt novostavby ubytovacího zařízení je osazen na podlouhlé parcele tak, aby maximálně využíval možností pozemku – v přední části je ustoupen od silnice III. třídy tak, aby zde mohla vzniknout plocha pro parkovací stání a byla možnost příjezdu vozidel HZS k čerpacímu stanovišti. Z předprostoru je orientovaný také hlavní vstup do objektu. Tvarová kompozice jednotlivých hmot objektu vytváří skrytý dvůr, který nabízí možnost nerušící rekreace ubytovaných hostů. Západní a jižní část pozemku zůstává nezastavěná a uvolněná pro prostor rekreační zahrady se sportovním vyžitím.

Hmota domu se sestává 3 vzájemně propojených objektů. Střední hlavní hmota objektu se sedlovou střechou obsahuje hlavní společenský prostor pro trávení volného času ubytovaných. Nízká hmota s plochou střechou směrem k silnici je vstupním objektem, kde se nachází zázemí recepce, vstupní hala a z venkovní strany přístupná kolárna. Poslední hmota s plochou zelenou střechou obsahuje jednotlivé pokoje a jejich hygienické zázemí.
Materiálové řešení je voleno s ohledem na co největší přírodní ráz – vstupní objekt bude obložen dřevěným obkladem, stejně tak jako čelní fasáda střední a pokojové hmoty. Ubytovací hmota je zvýrazněna dvojicí kamenných stěn, odkazujících na místní lokalitu osady Kameňák. Zbylé plochy budou opatřeny světle šedou omítkou.

Web vytvořil exarion.cz