Design interiéru ateliéru

Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider

Autoři návrhu: Ing. arch. Tereza Ježková, Ing. arch. Iveta Křížová, Ing. arch. Jan Kratochvíl

Místo: Brno

Projekt: 03/2017

Program: interiér ateliéru

Velikost: 80 m2

Status: realizace

Návrh interiéru  vlastního ateliéru v jedné z vil v Masarykově čtvrti, která si prošla kompletní rekonstrukcí. Sídlo firmy s ateliérem, zasedací místností, zázemím a prostornou terasou s výhledem do Pisáreckého údolí funguje zároveň jako showroom aktuálních trendů v oblasti návrhů interiérů.

V zasedací místnosti byl na podlahu zvolen sametový vinyl flotex v petrolejovém odstínu. Knihovna má spodní část vyrobenou truhlářsky – korpus v černém matu a dvířka v dubovém dekoru. Horní část však byla prototypem. Byl kladen důraz na neviditelnost spojů a minimální tloušťku polic. Je proto vyrobena z hliníkových plátů v tloušťce 6 mm a černém nástřiku. Kovové výrobky (police, část knihovny, a další doplňky) jsou produktem naší výroby. Na stěně za televizí a kolem rohového okna je zapuštěný obklad v dubovém dekoru, stejně tak na stolové desce. Zasedací místnost je oddělena celoskleněným probarveném posuvem v kouřovém odstínu od vstupní haly a kuchyňky.
Pracovní prostor ateliéru je předělen skleněnou příčkou s truhlářsky vyrobeným soklem na dva prostory. Jednoduché a čisté řešení menší oddělené kanceláře i otevřeného prostoru ateliéru s kuchyňskou linkou je zaplněno stoly ze stolové kompaktní desky s černým jádrem v kombinaci se zásuvkami a nohami z Ikea a křesly Vitra. Ateliér pokračuje i za jeho zdmi rozlehlou terasou otvírající se do Pisáreckého údolí. Ničím nerušené výhledy jsou umocněny celoskleněným zábradlím kolem terasy. Kapacita ateliéru je 8-10 lidí.
V minimalistickém pojetí koupelny byly použity velkoformátové obklady Laminam v bílé a černé barvě (1000 x 3000 x 3 mm). Dominantním prvkem je betonové umyvadlo Gravelli Ovum v kombinaci s podomítkovou baterií. Skříňky jsou vyrobeny z kompaktní desky s černým jádrem. Doplňky a zrcadlo byly vyrobeny z oceli v černém nástřiku.
Na podlaze celého prostoru ateliéru mimo zasedací místnost je vylita polyuretanová stěrka. Dveře v interiéru ateliéru jsou se skrytými zárubněmi.

Truhlářské výrobky pochází z dílny Stolařství František Vacula a Acer WoodWay. Kovové výrobky (police, část knihovny, a další doplňky) jsou produktem naší výroby. Skleněný posuv, skleněná příčka – VV Sklo, Obklady – Archtiles, Umyvadlo – Gravelli, Flotex (koberec) – Brased, Polyuretanová podlahová stěrka – Profimat.

Fotografie: Monika Hlaváčová (fotohlavacova.cz), Karel Poneš

Web vytvořil exarion.cz